با نمای کرتین وال آشنا شوید

توسطمدیریت

با نمای کرتین وال آشنا شوید

نمای کرتین وال:

بدون شک یکی از مهم‌ترین المان‌ها در هر ساختمان نمای خارجی آن است که می‌تواند در نگاه اول توجه بیننده را به خود جلب کند. یکی از معروف‌ترین نماهای خارجی ساختمان، نمای کرتین وال یا Curtain Wall است که در فارسی به معنای نمای پرده‌ای می‌باشد.

نمای کرتین وال یکی از معروف‌ترین نماهای شیشه‌ای ساختمان است که در آن هیچ گونه بار اضافی ناشی از وزن نما بر سازه وارد نشده و به عنوان یک سازه مجزا در ساختمان به شمار می‌رود. این ویژگی باعث تمایز این سیستم نسبت به سایر نماها است و به علت داشتن قابلیت‌های مطلوب، در بسیاری از پروژه‌ها در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ویژگی‌های نمای کرتین وال:

مهم‌ترین ویژگی نمای شیشه‌ای کرتین وال که آن را از بسیاری از دیگر نماهای ساختمام متمایز می‌کند خود ایستا بودن این نما است. نمای Curtain Wall سازه‌ای جدا از ساختمان دارد و تمام وزن شیشه‌ها بر روی سازه نمای کرتین وال (لامل‌ها) وارد می‌شود. از این رو هیچ بار اضافه‌ای را به ساختمان اضافه نمی‌کند.

این ویژگی همچنین باعث می‌شود تا عواملی مانند باد و باران تنها بر پوسته خارجی ساختمان وارد شده و تاثیری در پوسته داخلی ساختمان نگذارند. علاوه بر آن، سیستم این نما بسیار سبک است، مقاومتی مناسب از خود در برابر عوامل خارجی نشان می‌دهد، سرعت اجرای آن بالا بوده، و در کنار زیبایی فوق العاده قیمتی مقرون به صرفه نیز دارد.

انواع نمای کرتین وال:

نمای کرتین وال را می‌توان با توجه به فریم شیشه، نحوه اجرا، و ویژگی‌های ظاهری به دو دسته تقسیم کرد:

1-نمای کرتین وال فریم لس Frameles)): در این روش شیشه های دو جداره یا چند جداره ای که بین فضای خالی بین دو شیشه از چسب های پایه سیلیکون استفاده شده درون کاست های u شکل قرار می گیرند و سپس توسط لقمه های مخصوص فلزی در فضای بین لامل ها ی افقی و عمودی قرار می گیرند.

2-نمای کرتن وال فیس کپ Face Cap)): این روش یکی از لامل ها افقی یا عمودی حذف می شوند وسپس از لاستیک و چسب هایی که ماده اصلی تشکیل دهنده آنها سیلیکون هستند اسفاده می شود.

ویژگی های بارز نمای کرتین وال عبارتنداز:

1-امکان استفاده از شیشه 2یا3جداره

2-امکان ایجاد سطح عایق دما با استفاده از روفیل های ترمال بریک

3-امکان استفاده از درپوش های متفاوت  و اجرا به صورت تمام آلومینیوم

4-عدم محدودیت رنگ

5-امکان استفاده از مقاططع و ابعاد متفاوت با توجه به نیاز پروژه

6-روش اجرا مدولاسیون براساس طرح اولیه و محاسبه ضریب های موثر در پایداری سازه

7-توجه به میزان پپرت مصالح ساخت و مونتاژمدول های کرتین وال

8-سیستم تخلیه هوا و آب باران

9-لاستیک های آب بندی ،هوابندی از جنس EPDM

10-نصب آسان و کاربردی

11-قابلیت استفاده به صورت المان سازه ای

12-پایداری در برابر تنش های قائم و جانبی از قبیل باد ،زلزله،

13-ایزولاسیون حرارتی و صوتی ساختمان

14-طراحی زیبا و استاتیکی به همراه عدم نمایش پیچ و مهره و استفاده از اتصالات کلیپسی

شرکت آریا نمای آترا بابیش از 20سال سابقه فعالیت کاری و بیش از 300پروژه موفق دراین زمینه میتواند از مرحله طراحی نما تا مرحله اجرا در خدمت شما باشد

نمای شیشه ای کرتین وال

کرتین وال-نمای آترا-نمای ساختمان-لامل-اتصالات-درب و پنجره-پروفیل-پارتیشن-طراحی نما-نمای مدرن-هندریل-لوور-آلومینیوم-ورق آلومینیوم-ورق کامپوزیت-طراحی نما ساختمان-نما کرتین وال-نما شیشه-شیشه دوجداره-شیشه سه جداره-فریملس-فیسکپ-چسب سیلسکونلقمه فلزی-لامل افقی-لامل عمودی-framless-facecap-Curtain wall

درباره نویسنده

مدیریت administrator

دیدگاه‌ها بسته شده اند.

تماس بگیرید